www.ozpor.com.tr
Özpor Taş Yünü Kazandırır
ÖZPOR

37 Yılı Aşkı Deneyim

ÖZPOR sanayiciliğe %100 yerli sermaye ile 1985 yılında, Ankara’da sırasıyla Bursa, Kayseri ve İzmir’de kurmuş olduğu 7 EPS Fabrikası ile yalıtım sektöründe üretici olarak başlamıştır.
ÖZPOR, 37 yılı aşan kesintisiz üretici/sanayicilik sürecinde sadece yalıtım sektöründe EPS, XPS , Shıngle, Camyünü, Taşyünü yatırımlarını yaparak faaliyet göstermiştir.
ÖZPOR bugüne kadar 17 Fabrika tesis kurmuş ve bunların 16’sını irili ufaklı yerli yabancı kuruluşlara satmıştır. 2009 yılında Ankara-Polatlı’daki Camyünü tesisini dünya devlerinden İspanyol firması URSA’ya 37 milyon Euro’ya satmıştır.

Paletli / Stretch Hoot / Multipack Ambalajlar

Taşyünü yalıtım ile en iyi enerji tasarruf seviyesi

                                                                                DAHA KALİTELİ DAHA KOMPAKT AMBALAJIYLA…

ÖZPOR güvencesiyle sahip olacağınız yalıtım malzemelerinin ambalajlı şekilde taşınması ve nakliyesi çok daha kolay olacak!..

Tarihçe

2014

“Yeni Nesil Özpor Taşyünü kalite/kapasite artırımı ve paletli/streçli ambalaj revizyonu yatırımı tamamlanarak Türkiye’ nin ve sektörün hizmetine sunulmuştur.“

2010

Yalıtım sektöründeki yatırımlarımıza yeni bir halka... 20.000.000 m²/yıl kapasiteli 'Shingle' yatırımımız 25 Temmuz, 2010 tarihinde üretime geçmiştir. Yüksek kapasiteli ve geniş ürün gamına sahip tesiste okside bitüm yanında modifiye SBS'li ve APP'li ürünlerimiz Star Shingle ve Villa Shingle ürün tipleri ile satışa sunulmuştur.

2009

Ürün çeşitliliğini arttırma yönünde yaptığımız çalışmalar doğrultusunda, 2.250 ton/yıl kapasiteli bir tesis ile EPS üretimine başlamış bulunmaktayız. Tesiste 8 - 40 kg/m³ yoğunluklarda levha, enjeksiyon ısı yalıtım levhası, karbon takviyeli mantolama levhası ve enjeksiyon kalıp imalatı yapılmaktadır.

2007
15.000 ton/yıl kapasiteli yeni camyünü tesisimiz üretime başladı. Levha ve şilte üretiminde geniş ürün çeşidi ile üretime başlayan tesis ile toplam camyünü üretim kapasitemiz 21.000 ton/yıl'a ulaşmış olup yeni tesisimizde üretilen malzemenin büyük kısmının özellikle ihracat pazarlarına satılması hedeflenmektedir.
2002
ÖZPOR, Taşyünü/Rockwool yatırımını tamamlamış ve üretim ağına Taşyününü de dahil etmiştir.
2001

ÖZPOR, ilk Camyünü yatırımını tamamlayarak Camyünü üretimine başlamıştır.

1998

ÖZPOR, ilk XPS/Polyboard üretimini başlatmıştır.

1987

ÖZPOR, EPS/Styropor yatırımını tamamlayarak sanayiciliğe adım atmış ve üretime başlamıştır.

1985

ÖZPOR, İnşaat Malzemeleri Satışı ile sektörde faaliyete başlamıştır.

Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın