www.ozpor.com.tr

E-Katalog

Hakkımızda

ÖZPOR markası olarak; yalıtım sektörü dahilinde akla ilk gelen ısı yalıtımı  – ses yalıtımı ve yangın yalıtımı gibi konularda, yılların verdiği tecrübe ile özgün ve kaliteli üretimler yapıyoruz.

Yeni yapılaşma sürecinde olan inşaat birimlerinde kullanım sağlanabilecek yalıtım ünitelerinin üretim sürecinin her aşamasında var olan markamız güvencesiyle; aynı zamanda sonradan gerçekleştirilecek olan dönüşüm projelerinde kullanılmak üzere de yalıtım tabakaları temin etmeye devam ediyoruz.

Dünyanın çok az bölgesinde var olan bir hizmet anlayışıyla, 30 yılı aşkın bir süredir aynı sektör içerisinde üretim yapmanın getirdiği avantajlar ile ilkel metotların uygulama aşamalarında yardımcı olma yetisine sahip olan firmamız, bu durumun sağladığı avantaj ile birlikte aynı zamanda gelişen teknolojiyi de yakından takip ederek kendini güncelleme imkanına sahip olmaktadır.

 

Siz de yalıtım ile ilgili tasarladığınız projeler için ÖZPOR Taşyünü markası ile iş birliği yapabilirsiniz ve en avantajlı şartlarda en kaliteli hizmet anlayışına sahip olabilirsiniz.

Bilgilendirme

Yalıtım projelerinde hangi ürünü kullanmak gerekmektedir? Yalıtım projelerinin hemen her seferinde sorgulanan bu sorusunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Fakat alternatif ürünler arasından en avantajlı ve en verimli olan ürün üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde; her yalıtım projesi için taşyünü ürünlerinden kullanım sağlamanın avantajları, alternatif ürünlere göre oldukça yüksek bir orana sahip olmaktadır.

Farklı yalıtım talepleri için birden fazla malzeme tercih etmek hem üretim maliyeti açısından pahalı olacak hem de alan daraltması gibi sorunlara yol açacaktır.

Taşyünü; yapısında bulunan doğal mineraller ve formundan dolayı; ısı yalıtımı – ses yalıtımı ve yangın yalıtımında rahatlıkla tercih edilebilecek kompakt bir üründür.

Sanayici kimliği ile sektör içerisinde 32. yılını da geride bırakan ÖZPOR, üretim sürecinde dünya piyasasına kazandırdığı özgün müdahaleler ile kalitesi ve kullanım verimi oldukça artan taşyünü ürünleri imal edebilmektedir.

Gücümüzü Doğadan Alıyoruz

Üretim sürecinde temin edilen hammaddelerin tamamına yakını doğadan sağlanmaktadır. Özellikle volkanik kayaçlardan elde edilen ve yapısı gereği ilave koruyucu madde kabul etme oranı çok az bir seviyede olan taşyünü, volkanik lavların harmanlanmasıyla oluşan form değişikliği neticesinde ortaya çıkmaktadır.

 

Bünyesinde barındırdığı mineral ve yüksek ısı sayesinde üretim sürecinde dahil edilen taşyünü mamülleri, kullanım sağladığı firmalara hem kalite hem de maliyet açısından ciddi kazançlar sağlatabilmektedir. Gücünü doğandan alan ÖZPOR ürünleri kapsamında kullanılan taşyünü üretimlerinin yapısı %97 oranına kadar inorganiktir ve bu sebeple kullanım süreci boyunca herhangi bir şekilde deforme olma durumuna maruz kalmamaktadır.

İşleyiş Aşamaları

Taşyününden elde edilen ürünlerin üretim ve teslim süreci, dünya genelinde farklı yöntemlerle ve daha zahmetli şekilde devam etmektedir. ÖZPOR, dünya piyasası için sadece üretim kalitesini arttırmamaktadır. Aynı zamanda iş ortaklığı yaptığı markaların da konforunu düşünmektedir. Bu sebeple sistem içerisine entegre ettiği, dünyada çok az sayıda üretici firmanın yaptığı zahmetsiz teslimat ve taşıma konforu uygulamalarını Türkiye’de ilk uygulayan firma olarak ön plana çıkmaktadır.

 

Üretimin işleyiş aşamaları kapsamında; hem teslim alan firmanın taşıma sırasında kaybettiği %10’a yakın fire ürünlerin kaybolmasını engelleyen hem de kolay şekilde taşınma imkanına sahip olan “Stretch Hood” ambalajlama yöntemini sizlere sunmaktayız.

Yükleme boşaltma sürecinde daha kompakt şekilde teslimat yapılırken; paletli taşıma imkanı sunan sistem için ekstra masraf ödememiş olursunuz.

Ürünlerin imal edilme aşamasında ise; Bazalttan taşyününe varan bir değişim söz konusu olmaktadır. Üretim aşamalarında;

  • Bazalt olarak elde edilen volkanik kayaçlar öncelikli olarak 1500 0C’ye kadar eritilerek form kazandırılmaktadır.
  • Elde edilen yeni form, taşyünü formuna getirilmek amacıyla fabrika koşullarında “polimerizasyon” aşamasından geçmektedir.
  • Son olarak ÖZPOR’un özgün çalışmalarıyla buluşan ürünler özel ve zahmetsiz koşullar sahip olan “paketleme” sürecine geçmektedir.
  • Paketlenen ürünler iş ortaklarına teslim edilmek üzere depolama birimine sevk edilmektedir.

 

Elde edilen ürünler, taleplere ve ölçülere göre ayrıca sınıflandırılır. Yalıtım taleplerine göre tercih edilmek üzere; ses yalıtımı – ısı yalıtımı ve yangın yalıtım malzemeleri olarak bloklar halinde hazır hale getirilmektedir.

1985 yılından itibaren sektör hizmetlerine devam eden ÖZPOR ürünleri; bu aşamada sanayi levhaları, klima levhaları ya da yalıtım levhaları olarak kullanıma hazır hale getirilmektedir.