Kurumsal

''Tarihçe''

GEÇMİŞ:

Özpor ,%100 yerli sermaye ve üretici kimliği ile 1985’ ten bu yana kırılması çok zor rekorlara imza atarak başkalarının hayal bile demediklerini o yıllarda gerçekleştirmiş, ne erken ne de geç mükemmel zamanlama ile yalıtım sektöründe sırasıyla EPS, XPS, Shingle, Camyünü ve Taşyünü tesislerinden oluşan 17 modern fabrika kurarak bir ilki başarmıştır.

Özpor, üretici ve sanayici kimliği ile Türkiye’de yalıtım sekt.ründe hep ilkleri gerçekleştirmiştir. Bugüne kadar kurmuş olduğu 17 fabrikanın 16’sını irili ufaklı yerli yabancı kuruluşlara satmış ve aynı zamanda bugüne kadar üretimlerine kesintisiz devam etmiştir.

Özpor, yalıtım sektöründe ilkleri gerçekleştirerek sağladığı başarılardan dolayı kendinden sonra gelecek olan yatırımcıların önünü açmış, cesaretlendirmiş, tekelciliği kırarak rekabetçi bir ortam oluşmasını sağlamıştır.

Özpor, en son Ankara - Polatlı’daki Mineralwool Camyünü - Glasswool tesisini İspanyol firması URSA’ya peşin 37 Milyon Euro+KDV fiyata satmış olup, URSA’ya satmış olduğu Mineralwool Camyünü tesisi nedeniyle Mineralwool üretimine anlaşma gereği 3 yıl ara vermiştir.

Özpor, yalıtım sektöründe ilkleri gerçekleştirerek sağladığı başarılardan dolayı kendinden sonra gelecek olan yatırımcıların önünü açmış, cesaretlendirmiş, tekelciliği kırarak rekabetçi bir ortam oluşmasını sağlamıştır.

Özpor’un geçmişte kurmuş olduğu fabrikalar;

Eps

Xps

Shingle

Camyünü

Taşyünü

BUGÜN:

Özpor %100 yerli sermayeli Mevcut Taşyünü tesisi için Ursa rekabet anlaşmasının da bitmesi ile Ocak 2014 yılında başlatmış olduğu Taşyününde Kalite ve Kapasite artışı ile Paletli/Streçli ambalaj revizyon yatırımını Ocak 2015 yılında başarıyla bitirmiş ve ürünleri Türkiye'de ilk defa ÖZPOR Taşyünü pazara sunmuştur.

Özpor Isı - Ses - Yangın malzemesi olan ve bu üç özelliği bir arada taşıyan Taşyünü üretimini ve satışını sürdürmektedir.

Özpor’un hedefi her zaman yenilikçi olarak ilkleri gerçekleştirmek, Türk ekonomisine ve yerli üretime katkıda bulunmak, iş ve işçi sağlığını esas alarak istihdam yaratmak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya sunmak adına doğa ile dost çevreci ve yenilenebilir ürünler üretmektedir.

GELECEĞE:

Özpor inovatif yatırımlar yapmaya devam edecektir.

 

Saygılarımızla,

Yönetim Kurulu.

Tarihçe

 

“Yeni Nesil Özpor Taşyünü kalite/kapasite artırımı ve paletli/streçli ambalaj revizyonu yatırımı tamamlanarak Türkiye’ nin ve sektörün hizmetine sunulmuştur.“

2014
 

Yalıtım sektöründeki yatırımlarımıza yeni bir halka... 20.000.000 m²/yıl kapasiteli 'Shingle' yatırımımız 25 Temmuz, 2010 tarihinde üretime geçmiştir. Yüksek kapasiteli ve geniş ürün gamına sahip tesiste okside bitüm yanında modifiye SBS'li ve APP'li ürünlerimiz Star Shingle ve Villa Shingle ürün tipleri ile satışa sunulmuştur.

2010
 

Ürün çeşitliliğini arttırma yönünde yaptığımız çalışmalar doğrultusunda, 2.250 ton/yıl kapasiteli bir tesis ile EPS üretimine başlamış bulunmaktayız. Tesiste 8 - 40 kg/m³ yoğunluklarda levha, enjeksiyon ısı yalıtım levhası, karbon takviyeli mantolama levhası ve enjeksiyon kalıp imalatı yapılmaktadır.

2009
 

15.000 ton/yıl kapasiteli yeni camyünü tesisimiz üretime başladı. Levha ve şilte üretiminde geniş ürün çeşidi ile üretime başlayan tesis ile toplam camyünü üretim kapasitemiz 21.000 ton/yıl'a ulaşmış olup yeni tesisimizde üretilen malzemenin büyük kısmının özellikle ihracat pazarlarına satılması hedeflenmektedir.

2007
 

ÖZPOR, Taşyünü/Rockwool yatırımını tamamlamış ve üretim ağına Taşyününü de dahil etmiştir.

2002
 

ÖZPOR, ilk Camyünü yatırımını tamamlayarak Camyünü üretimine başlamıştır.

2001
 

ÖZPOR, ilk XPS/Polyboard üretimini başlatmıştır.

1998
 

ÖZPOR, EPS/Styropor yatırımını tamamlayarak sanayiciliğe adım atmış ve üretime başlamıştır.

1987
 

ÖZPOR, İnşaat Malzemeleri Satışı ile sektörde faaliyete başlamıştır.

1985
"YALITIM VE YATIRIM BİZİM İŞİMİZ"